גלו את העולם הקסום של גן הפרפרים של פוקט ועולם החרקים, אטרקציה ייחודית שבה המבקרים יכולים לטבול את עצמם ביופיים של פרפרים טרופיים וללמוד על מיני חרקים שונים. מדריך זה ייקח אתכם למסע קסום בין התצוגות התוססות והתערוכות המרתקות של הגן, וישאיר אתכם עם הערכה חדשה ליצורים העדינים הללו.

גן עדן טרופי: מה מחכה לך בגן הפרפרים של פוקט?

גן הפרפרים ועולם החרקים של פוקט הוא גן עדן טרופי המציע למבקרים בו חוויה ייחודית לטבול את עצמם ביופיו של הטבע. ממוקמת בלב פוקט, אטרקציה זו היא ביקור חובה לכל מי שאוהב טבע ורוצה ללמוד עוד על עולם החרקים והפרפרים. הגן הוא חלל ענק, מלא בצמחייה עבותה ובמגוון רחב של צמחים טרופיים, המהווים בית גידול אידיאלי לפרפרים ולחרקים שקוראים למקום הזה בית.

עם כניסתכם לגן, יקבלו את פניכם צליל מרגיע של מפלים וציוץ ציפורים, שמעביר אתכם מיידית לעולם של שלווה ושלווה. הגן מחולק לחלקים שונים, שלכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים שבטוח ימשכו את תשומת לבכם. תוכלו להיתקל במגוון רחב של מיני פרפרים, מהנפוצים ועד הנדירים ביותר, שידוע שקיימים רק בחלק זה של העולם.

בגן יש גם פינת ליטוף, בה תוכלו להתרשם מקרוב עם בעלי חיים שונים, לרבות ארנבות, חזירי ניסיונות וצבים. ילדים יאהבו את הקטע הזה, מכיוון שהם יכולים לקיים אינטראקציה עם בעלי חיים וללמוד עליהם יותר. בגן יש גם בריכה המשמשת בית למיני דגים שונים, וגם אותם תוכלו להאכיל.

הגן הוא לא רק מקום ללמוד בו על פרפרים וחרקים, אלא הוא גם מקום נהדר להירגע ולהירגע. אתה יכול לטייל בגן, ליהנות מהנוף ולהיכנס לאוויר הצח. יש גם כמה פינות ישיבה בהן תוכלו לשבת ולהירגע, לספוג את השמש תוך לגימת משקה מרענן.

נוף פנורמי של הגנים השופעים והטרופיים השופעים פרפרים תוססים וצמחים אקזוטיים
נוף פנורמי של הגנים השופעים והטרופיים השופעים פרפרים תוססים וצמחים אקזוטיים

"הכנפיים המתנופפות של פרפר יכולות לשנות את העולם": סיור בקונסרבטוריון הפרפרים

אחד מגולות הכותרת של גן הפרפרים ועולם החרקים של פוקט הוא חממת הפרפרים. זהו חלל סגור גדול המהווה בית למאות מיני פרפרים שונים. כשתטיילו בחממה, תהיו מוקפים בשפע של כנפיים מתנופפות, כל אחת יפה יותר מהשנייה. החממה נועדה לחקות את בית הגידול הטבעי של פרפרים, עם צמחים ופרחים המספקים להם מזון ומחסה.

הקונסרבטוריון הוא לא רק מקום לראות פרפרים, אלא הוא גם חוויה חינוכית. ישנם לוחות מידע המספקים פרטים על מיני הפרפרים השונים, מחזור חייהם והתנהגותם. המבקרים יכולים ללמוד על התפקיד החשוב שממלאים פרפרים בהאבקה וכיצד הם חלק מהותי מהמערכת האקולוגית שלנו.

אחד המאפיינים הייחודיים של החממה היא משתלת הפרפרים, בה ניתן לראות את השלבים השונים של מחזור חייו של הפרפר. מהביצים הקטנטנות ועד לזחלים הצבעוניים, ולבסוף, הופעתו של פרפר יפהפה, זהו מסע מרתק לחזות בו. המבקרים יכולים גם ליצור אינטראקציה עם הפרפרים החדשים שהופיעו, וזו חוויה קסומה.

בחממה יש גם תחנת האכלת פרפרים, בה ניתן להאכיל את הפרפרים בצוף. זו הרגשה מדהימה שיש פרפר נוחת על היד שלך בזמן שהוא ניזון. החממה היא גן עדן לצלמים, עם שפע הזדמנויות ללכוד את היופי של הפרפרים בסביבתם הטבעית.

האם ידעת? חשיפת סודות עולם החרקים

חרקים הם הקבוצה המגוונת ביותר של בעלי חיים על הפלנטה שלנו. הם קיימים למעלה מ-400 מיליון שנה, וישנם למעלה ממיליון מינים ידועים של חרקים. גן הפרפרים ועולם החרקים של פוקט הוא מקום מצוין ללמוד על העולם המרתק של החרקים. הנה כמה דברים מעניינים שאולי לא ידעתם על חרקים:

 

תצוגה אינטראקטיבית המציגה את מחזור החיים המרתק של מיני חרקים שונים
תצוגה אינטראקטיבית המציגה את מחזור החיים המרתק של מיני חרקים שונים

קח איתך פיסת טבע: חוויית חנות המזכרות

לאחר חקר היופי של גן הפרפרים של פוקט ועולם החרקים, המבקרים יכולים לקחת עימם פיסת טבע על ידי ביקור בחנות המזכרות. החנות מציעה מגוון פריטים בהשראת החרקים והפרפרים שניתן למצוא בפארק. מתכשיטים בעבודת יד ועד דגימות חרקים, יש משהו לכל אחד.

אחד הפריטים הפופולריים ביותר בחנות המזכרות הוא כנפי פרפר. מדובר בכנפיים שמקורן באתיקה, שנשמרו והורכבו בקפידה. הם מייצרים קישוטים יפים והם מושלמים למי שרוצה לקחת איתם חלק מהפארק הביתה.

למי שרוצה משהו יותר אינטראקטיבי, החנות מציעה גם ערכות פרפרים. ערכות אלו מכילות את כל הדרוש לגידול ולטפל בפרפר, משלב הזחל ועד לפרפר הבוגר. זוהי דרך מצוינת ללמוד על מחזור חייו של פרפר ולחזות בשינוי ממקור ראשון.

בנוסף לכנפי הפרפר ולערכות, יש בחנות המזכרות גם מגוון פריטים נוספים. ישנן דגימות חרקים במסגרות, אשר מייצרות קישוטים ייחודיים לכל בית. יש גם חולצות, כובעים ופריטי לבוש אחרים הכוללים את הלוגו של הפארק ועיצובי הפרפרים.

גן הפרפרים של פוקט ועולם החרקים:

משיכה מקום מחיר עיקרי הדברים
גן הפרפרים של פוקט ועולם החרקים פוקט, תאילנד 14 דולר ארה"ב (כ-50 ILS) פרפרים טרופיים ומינים של חרקים
גן הפרפרים פוקט, תאילנד 10 דולר ארה"ב (כ-36 ILS) למעלה מ-30 מינים של פרפרים
פוקט, תאילנד 5 דולר ארה"ב (כ-18 ₪) חרקים ייחודיים מכל העולם פוקט, תאילנד
5 דולר ארה"ב (כ-18 ₪) פרפרים אקזוטיים בסביבה יפה פוקט, תאילנד 5 דולר ארה"ב (כ-18 ₪)

לסיכום, גן הפרפרים ועולם החרקים של פוקט הוא יעד חובה עבור חובבי טבע ומשפחות כאחד. עם תצוגות פרפרים מדהימות, תערוכות חרקים מסקרנות וחנות מזכרות מקסימה, זוהי חוויה שובת לב שתשאיר אתכם עם זיכרונות בלתי נשכחים והבנה עמוקה יותר של העולם המדהים של הפרפרים והחרקים.